OM: 031204 | 4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 12. | Tel.: +36 (52) 229-368 | Fax: +36 (52) 561-165
Ugrás a fő tartalomhoz
Súgó (új ablak)
Bejelentkezés

Verseny Hírek

„Pénzre váltható tudás” első helyezés
2019.04.16. 17:30
Első helyezett lett a szuperdöntőn pénzügyes csapatunk, amelyet Kissné Horváth Ágnes tanárnő, Gyürky Katalin és Feketes Tamás 11/E osztályos tanulók alkottak. Így 200.000 Ft értékű támogatást nyertek a gimnázium pénzügyi oktatása számára ezen a vetélkedőn, amelyet a Pénziránytű iskolahálózat tavaszi workshopján rendeztek meg. A Pénziránytű Alapítvány és a Diákhitel Központ Zrt. „Pénzre váltható tudás” címmel kihelyezett pénzügyi projektnapot szervezett intézményünkben is, ennek volt zárása szuperdöntő. Gratulálunk és köszönjük!

Medve Matematikaverseny eredmények
2019.04.15. 10:06

A 20. alkalommal megrendezett Medve Szabadtéri Matematikaversenyen a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium 81 tanulóval vett részt április 6-án Debrecenben. A következő szép eredmények születtek:

Kismedve kategóriában regionális 2. helyezést értek el: Bódi Sára Anna, Lefkovits Viktória, Mezei Lara (8. osztály), ezzel bejutottak az országos döntőbe. Felkészítő tanár: Dobóné Szalóki Szilvia

Medvebocs kategóriában regionális 5. helyezést értek el: Szűcs Mátyás és Bertalan Kolos Endre (6. évfolyam) Felkészítő tanár: Weinémer Sándor

Ursa Major - Jeges medve kategóriában regionális első helyezést értek el: Major Martin (iskolánk egykori diákja), Major Mirjam Alexa (iskolánk 7. évfolyamos tanulója) és édesapjuk Major Gyula. Ők is bejutottak az országos döntőbe.

"Kell egy jó könyv" versenyeredmények
2019.04.15. 9:29
Április 12-én Hajdúnánáson, a Bocskai István Általános Iskolában rendezték meg a " Kell egy jó könyv" irodalmi vetélkedőt. Iskolánkat 2 csapat képviselte. Hetedikes diákjaink: Ősz-Varga Bence, Szabó Máté és Szarvas Vanda megnyerték a vetélkedőt. ( Felkészítő pedagógus: Mezőné Szabad Erzsébet). A hatodikosok: Vanyóczky Fruzsina és Szolnoki Gergő negyedik helyen végeztek. (Felkészítő pedagógus: Szabóné Juhász Enikő)

Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny
2019.04.12. 9:13
Két csapatunk küzdötte magát az országos döntőbe, de a helyosztásban most nekünk nem jutott most hely. Viszont az élmény megmarad. Gratulálunk Fruzsi, Márk és Patrik! Gratulálunk Kata, Gergely és Vilmos! Köszönjük Tóth Júlia és Magi Csaba!

Gimnazistáink sikere a Lotz János helyesírási és szövegértési versenyen
2019.04.02. 17:32

​Március 22-én és 23-án rendezték meg a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntőjét, ahol iskolánk 3 tanulója ért el szép helyezést. Nagy Laura 7. e osztályos tanuló 5. helyen végzett. (Felkészítő tanár: Mezőné Szabad Erzsébet) Husvéth Dorka 9.b osztályos diák szintén 5. lett. ( Felkészítő pedagógus: Sóvágó Szilvia). Szatmári Gréta 10.e osztályos tanuló pedig a 13. helyet szerezte meg. (Felkészítő tanár: Dr. Oláhné Szabó Judit) Gratulálunk!

AEGON Irodalom másképp verseny országos 4. hely
2019.04.01. 8:39

2019. március 22--24. között rendezték meg az AEGON Irodalom másképp verseny országos döntőjét Baján, ahol a résztvevő középiskolások a modern és posztmodern magyar irodalomban való jártasságukat mérhették össze. Iskolánk tanulója, Győri Blanka 10.e osztályos diák 4. helyezést ért el, valamint a legjobb kreatív feladatért járó különdíjat nyerte el.

Felkészítő tanára: Dr. Oláhné Szabó Judit

Gimnazisták sikere az országos disputaversenyen
2019.03.28. 8:24
39. Kárpát-medencei Disputa vitaverseny III. korcsoportjának országos döntőjében II. helyezést ért el az Ábrók Aurél, Fehér Balázs, Dezső Máté (póttag), Szegedi Vilmos alkotta csapat. Aurél egyéni 1. helyet, míg Vilmos 3. helyet szerzett. Felkészítő pedagógusuk: Gyulai Edit tanárnő.

A II. korcsoportos lányok szintén II. helyezést értek el. A csapat tagjai: Komoróczy Gréta, Poczetnyik Dóra és Faragó Anna Lisa. Gréta egyéni I. helyezett lett. Felkészülésüket Mezőné Szabad Erzsébet tanárnő segítette.

Az I. korcsoportban a diákok és felkészítő pedagógusuk, Szabóné Juhász Enikő lelkesedését az mutatja, hogy 5 csapattal neveztek a versenyre. Közülük a legeredményesebben a Szabó Helga, Vanyóczky Fruzsina és Marton Viktória alkotta csapat szerepelt, ők a 6. helyen végeztek, valamint Kathi Péter, Csorba Annamária és Molnár Virág csapata a 8. helyet szerezte meg. Egyéniben Marton Viktória szerepelt legjobban, aki a 9. helyen végzett

Zrínyi Matematikaverseny eredmények
2019.03.18. 10:37

A Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulói az idei tanévben is szép eredményeket értek el a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján: Dóka Imre 11. évf. 2. hely; Lévai Liza 6. évf. 4. hely; Debreczeni Dorina 10. évf. 12. hely; Némethi Bence 10. évf. 14. hely; Szűcs Mátyás 6. évf. 14. hely; Parrott Gábor 9. évf. 14. hely; Nagy Laura7. évf. 16. hely; Lefkovits Viktória 8. évf. 16. hely; Kiss Eszter 5. évf. 18. hely; Szabó András 5. évf. 19. hely Major Mirjam Alexa 7. évf. 20. hely;

Felkészítő tanárok: Katonka Pál, Weinémer Sándor, Dobóné Kelemen Rita, Dobóné Szalóki Szilvia ​​

zrinyikupa_2019.JPG

Hajdúböszörmény Város Jó Sportolói a gimnáziumból
2019.03.13. 9:56
Gimnáziumunk tanulói közül sokan sportolnak rendszeresen és eredményesen a város és a megye sportegyesületeiben. Jelenleg 74 versenyzőt tartunk nyilván. Nagy örömünkre több testnevelőnk edzőként is jelen van a helyi sportéletben. 2019. március 1-jén a város elismerte a 2018. évben kiemelkedő munkát végzőket.
Díjazottaink: Molnár Róbert 9/E triatlon, Rózsa Sarolta 9/E triatlon, Hemrich Milán 5/E duatlon, Homen Péter 9/E ökölvívás; Katonka Kitti 9/E snowboard, Kiss Balázs 12/A. snooker; Erdős Dóra 9/Ny shotokan karate; Nagy Erik 9/Ny Tai Qi Boxing, Silye Zsolt 9/C Tai Qi Boxing. Benke Szabolcs 9/Ny labdarúgás; Kovács Lili, Komoróczy Gréta; Kiss Petra, Poczetnyik Dóra, Szabó Kriszta 8/E kézilabda, Szűcs Petra 6/E triatlon.

Edzőként Poczetnyik Mária kézilabda és Poczetnyik Csaba labdarúgás.

Gratulálunk, jó egészséget és sok sikert kívánunk neki!​
​​

Bolyai Csapatverseny
2019.02.27. 14:05
Iskolánk csapata hatodik helyezést ért el a Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulóján.

A csapat tagjai Cseresznyés Róbert, Orosz Anna Mária és Szabó András, 5.E osztályos tanulók. Felkészítő tanáraik Dobóné Szalóki Szilvia, Nagyné Dakos Tímea és Kathi Noémi voltak.

Gratulálunk!

Elismerés a 9. Ifjúsági Bolyai Pályázaton
2019.01.24. 11:14

Az Ifjúsági Bolyai Pályázat Bíráló Bizottsága bemutatásra érdemesnek találta, a bemutatás után pedig elismerésben részesítette Madarasi Klaudia Beatrix és Nyíri Lilla 11.C osztályos tanulók pályaművét. „A magyar szenvedő szerkezet átalakulása: szenvedő szerkezetek Károli Gáspár bibliafordításában és a revideált Károli Bibliában (Lukács Evangéliuma)” című pályaművük elkészítésében segítőjük Soltész Tünde tanárnő volt. Gratulálunk a szép elismeréshez, amelyhez a MTA Nyelvtudományi Intézete által felajánlott pénzdíja járult.

Madarasi Klaudi.JPG
Nyíri Lilla.JPG

Soltész Tünde.JPG

Kisgimnazisták sikerei a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen
2019.01.24. 11:09

​​Az ötödik osztályosok között megyei második helyezett lett a Hejesírók csapat, melynek tagjai: Kardos Hanna, Szabó Dóra, Szabó Flóra Dóra, Szabó Janka, felkészítő tanáruk Soltész Tünde tanárnő
Az ötödik osztályosok között megyei ötödik helyezést ért el a Nyelv őrzői csapat, melynek tagjai: Hegedűs Inez, Nagy Lilien, Szabó András, Drén Rozi, felkészítő tanáruk Gyulai Edit tanárnő
A hatodik osztályosok között megyei ötödik helyen végzett a Buckalakók csapat  a következő diákokkal:  Molnár Virág, Csorba Annamária, Ficsor Flóra, Szepesi Melinda, felkészítő pedagógusuk: Szabóné Juhász Enikő
A hetedik osztályosok között ötödik helyen végzett a Fodor Jázmin, Magi Lilla, Nagy Laura, Szabó Dorina alkotta SZJG-rek csapata, hatodik helyen pedig a BIG Aranyászok csapata Nagy Tamás, Szabó Máté, Szegedi Márk, Veress Bence részvételével.  Mindkét csapat felkészítő tanára: Mezőné Szabad Erzsébet
A nyolcadik osztályosok között második helyen végzett a Nektarinok csapata, melynek tagjai: Csorba István, Molnár Balázs László, Pálfi Simon, Tóth Tamás Bence, hatodik helyen a Hosszúhajú veszedelmek csapat a következő diákokkal: Balogh Izabell, Komoróczy Gréta, Kovács Lili, Szarvas Tamara. Mindkét csapat felkészítő tanára: Mezőné Szabad Erzsébet

Bolyai Matematika Csapatverseny 3-8. osztály eredmények
2019.01.24. 10:46

​Iskolánk tanulói az idei évben is szép eredményeket értek el a Bolyai Matematika Csapatversenyen.

8. osztályosok gimnáziumi kategória 6. hely: Szupernégyes csapata (Bódi Sára Anna, Varga Balázs, Szabó Kriszta, Lefkovits Viktória) felkészítő tanár: Dobóné Szalóki Szilvia

7. osztályosok gimnáziumi kategória 4. hely: Kelemenkék csapata (Andirkó Lea Noémi, Balogh Gréta, NagyLlaura, Sztéló Gréta) felkészítő tanár: Dobóné Kelemen Rita Gabriella

6. osztályosok 3. hely: Furfangos Unikornisok csapata (Csorba Annamária, Dobi Hanna, Lévai Liza, Lévai Lili) felkészítő tanár: Weinémer Sándor

7. osztályosok gimnáziumi kategória 3. hely: Lemons csapata (Veress Bence, Major Mirjam, Nagy Dorina, Szabó Máté) felkészítő tanár: Dobóné Kelemen Rita Gabriella és Oláhné Flinta Marianna

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek.

(C) 2012 Bocskai István Gimnázium 4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 12. | Tel.: +36 (52) 229-368 | e-mail: big@bighb.hu