Kiállítás a Gimi Galériában
A gimnázium galériájában tekinthető meg az első rajz tagozatos évfolyam érettségijének 50. évfordulójára rendezett kiállítás, melynek megnyitóját egybekötötték az osztály- ill. évfolyamtalálkozóval. A bemutató ötletgazdája Szilágyi Katalin, a megvalósítás szervezője Nervettiné Fekete Lídia, rendezője és megnyitója Pálfi Gyula, a gimnázium vizuális kultúra tanára.
Nervettiné Fekete Lídia
Nervettiné Fekete Lídia fotóin a táj érzelmi megközelítése tapasztalható. Nem tekinti hangsúlyosnak a tárgyi világ elemeit, szívesen használja a szokatlan nézőpontokat: madártávlat, békaperspektíva. A fények és árnyak összjátéka megteremti a nézőben a világ másként szemlélődésének lehetőségét. Együttesen érzékelhetjük a világ kettősségét /érzelmi-értelmi/, valamint az ember lényegkereső attitűdjét.
Hiripiné Rózsa Valéria
Hiripiné Rózsa Valéria képein a szokatlan anyaghasználat és a változatos nézőpontok környezetünk problémáira hívják fel a figyelmet. A fatáblára készített hanyatló sorsú portrék találóan - kevésbé karakteres színes ceruzával - saját sorsunk sérülékenységére is utalhatnak.
Molnár Gábor
Molnár Gábor képein a táj túlmutat önmagán, ezek a festmények a művész magányának, csendre és békére vágyódásának kivetülései. Mivel az emberiség hasonló emocionális gondokkal küzd, az alkotások nem veszítik aktualitásukat..
Szilágyi Katalin
Szilágyi Katalin képi világára a virágok iránti vonzódás, annak érzelmi és értelmi üzeneteinek keresése jellemző. Első benyomásként az életöröm találó kifejezései is lehetnének. A mélyebb dialógus során a virágok reliefszerű megoldásával felmerülhet bennünk az érzékiség helyett a szenvedés, a hiábavalóság, a jóra való törekvés eszmeisége is.
Dombi Géza Zsigmond
Dombi Géza Zsigmond művein egyszerre van jelen a monumentalitásra és a részletező ábrázolásra való törekvés. A pasztellképek biblikus szöveg- és formahasználata az állandóság mellett az illékonysággal párosítja a mondanivalót. Pointillista hagyományokra építő kissé szálkás, optikai színkeverésen alapuló megoldásaival a metafizikus térbe invitálja a nézőt.
Lovas Tibor
Lovas Tibor digitális grafikákkal szerepel a tárlaton. A jövőbe mutató technika a klasszikus hagyományokra épít mind téma- és képi világában, mind pedig formai megoldásaiban. A görög mitológiai szereplők tettei a mai kor számára is tanulságosak: háború, önzőség, hatalomvágy és -féltés. A grafikák absztrakt jellegük ellenére a tárgyi világból építkeznek olykor plasztikusan, máskor erősen moduláltan.