Szeptemberben a gimnáziumban mutatta be "A Hajdúság madarai" című könyvét Molnár Antal, a hajdúböszörményi Zöld Kör vezetője, iskolánk egykori diákja. A szerző beszélgetőtársa Balla Sándor, iskolánk nyugdíjas tanára volt. Az Autómentes Napon részt vettünk a kerékpáros felvonuláson. A diákjaink nagy része rendszeresen kerékpárral jár iskolába.
Októberben a 7.E osztály méhészeti bemutatón vett részt. A „Mozdulj a klímáért!” akció keretében a kisgimnazisták 828 zöld mérföldet gyűjtöttek környezettudatos közlekedéssel. Csatlakoztunk a világ legnagyobb tanórájához. Az Állatok Világnapjához kapcsolódó rajzversenyünkre beérkezett alkotásokból rendeztünk kiállítást. A Hajdúböszörményi Tankerületi Központ jóvoltából tölthető akkumulátorokat szereztünk be, aminek köszönhetően kevesebb veszélyes hulladék keletkezik az iskolában. Az 5.E osztályosoknak a Gajdán testvérek tartottak kóstolóval egybekötött bemutatót az egészségtudatos táplálkozásról.
Novemberben a 4forEurope versenyre készített kisfilmet iskolánk csapata, a BIG Girls. A kisfilm a családok életét mutatja be 2050 környékén, ahol ezek a családok egy zöld, tiszta és környezettudatos világban élnek. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében tekinthették meg a diákjaink a „Kuka Suli” kiállítást, amit Kissné Drén Boglárka környezeti nevelő, a Zöld Kör munkatársa mutatott be az érdeklődőknek. Az országos TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióhoz csatlakozva a Vackor tanösvényen szedtük össze a szemetet. Részt vettünk az ökoiskolák számára rendezett online találkozón.
Decembertől februárig az iskolaudvaron található etetőkkel gondoskodtunk a madarakról.
Februárban a nyolcadikosok a Zöld Kör által szervezett fenntarthatósági foglalkozáson vettek részt. Csatlakoztunk az Európai Bizottság „Peer Parliament” elnevezésű kezdeményezéséhez. Ennek keretében három alkalommal szerveztünk a diákjainkkal közös beszélgetést, amelyek témái a fogyasztás, a közlekedés és a zöld energia voltak. Tácsik Lívia, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar hallgatója tartott betegedukációs előadásokat a diákjainknak a gyógyszerek típusairól, használatáról, a gyógyszertárakról és a stresszkezelésről. A vizes élőhelyek napjához kapcsolódva tartott előadást a gimnáziumban dr. Müller Zoltán, a BioAqua Pro környezetvédelmi szolgáltató és tanácsadó Kft. ügyvezetője. Az érdeklődő diákok megismerhették a hullámtéri gazdálkodást, a Tisza menti élőhelyek természeti értékeit és a természetvédelem lehetőségeit.
Márciusban a Víz Világnapja alkalmából szerveztünk előadást és hozzá kapcsolódó vetélkedőt a diákjainknak a Bocskai héten. Az iskolánkba látogatott az amerikai hadsereg Civil Affairs Team csapatának két tagja. Az általuk szervezett diplomáciai játék témája a friss ivóvíz megóvása volt, amire a csapatok diplomáciai eszközök segítségével kerestek és találtak megoldásokat. A Happy Hét egészségvédő programban a 7.E osztály vett részt.
Áprilisban a Vackor tanösvényen szedtük össze ismét a szemetet. Ebben a hónapban tartottuk meg a Fenntarthatósági Témahetet is. Az ehhez kapcsolódó programjaink voltak: környezetvédelmi előadások és vetélkedők, filmvetítés, terepgyakorlatok, természettudomány vizsga, látogatás a HHG hulladéklerakójában, kiállítás projektmunkákból, rajzverseny, tematikus osztályfőnöki órák. A Fenntarthatósági Témahét keretében szervezett pedagógusképzési programon dr. Nagy Attila tanár úr vett részt.
Májusban az ötödikes diákjaink a fürdő környékén szedték össze a szemetet. A Sóvágó Kertészet és a Hajdúböszörményi Tankerületi Központ jóvoltából muskátlik kerültek az iskola földszinti ablakaiba és virágos növényekkel szépült meg az iskolaudvar. A virágültetésben a 10.C osztály tanulói segítettek. Az energiatudatosságról dr. Nagy Attila tanár úr tartott előadásokat és gyakorlati foglalkozásokat a Debreceni Szakképzési Centrum három iskolájában.
Júniusban a Hajdu Sylenta Kft. által meghirdetett, "Zöld bolygó" elnevezésű környezetvédelmi témájú rajzpályázatra készült alkotásokból nyílt kiállítás a gimnáziumban. A 7.E osztály erdei iskolai foglalkozáson vett részt Erdőspusztán.
A nyári szünetre a diákjainknak vándortáborokat szervezünk.
A tanév során szervezett osztálykirándulásokon a diákjaink természeti értékekhez és védett területekre látogattak el. Egész évben szelektíven gyűjtöttünk különböző hulladékokat: PET-palackot, műanyag kupakot, papírt, üveget és táblafilceket. Részt vettünk az „Iskolák az éghajlat védelméért” környezetvédelmi akcióban. Az ökohíreket a gimnázium honlapján és Facebook oldalán jelenítettük meg. Ebben a tanévben jelent meg az Oktatási Hivatal honlapján az ökoiskolai bemutatkozásunk.
A diákjaink részt vettek természet-, és környezetvédelmi versenyeken. Ilyen volt a Kitaibel Pál Biológiai és Környezetvédelmi Verseny, a Középkerti Általános Iskola természet- és környezetvédelmi feladatmegoldó versenye, a Zöld Gömb környezetvédelmi vetélkedő és a VándorViadal.
A munkatervünkben szerepelt, de az Örökös Ökoiskola címpályázatot ebben a tanévben nem tudtuk beadni, mert az elmúlt két évben a koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzet miatt több tervezett tevékenység csak részben vagy egyáltalán nem valósult meg. 2023-ban szeretnénk pályázni a címre.