Augusztusban dr. Nagy Attila tanár úr tartott előadást az ökotudatosságról a gimnázium tanári közösségének.
Szeptemberben az autómentes napon részt vettünk a városi kerékpáros felvonuláson. A „Mozdulj a klímáért!” akció keretében a kisgimnazisták 649 zöld mérföldet gyűjtöttek környezettudatos közlekedéssel.
Októberben három osztályunk csatlakozott a világ legnagyobb tanórájához. Az állatok világnapjához kapcsolódó rajzversenyünkre beérkezett alkotásokból kiállítást rendeztünk. A 9.C osztály biológia tagozatos diákjai terepgyakorlaton voltak a Kutasi erdőben és összegyűjtötték az eldobált szemetet a Vackor-tanösvényen.
Novemberben ökoiskolai konferenciát rendeztünk, ahol a város ökoiskolái mutatkoztak be. A rendezvény célja a jó gyakorlatok megosztása és az együttműködés elősegítése volt. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében tekinthették meg a diákjaink a „Kuka Suli” kiállítást a Zöld Kör jóvoltából. Kissné Drén Boglárka környezeti nevelő, a Zöld Kör munkatársa két osztályunknak tartott előadást a klímaváltozás okozta migrációról.
Februárban a vizes élőhelyek napja alkalmából dr. Jakab Tibor, a hajdúszoboszlói Hőgyes Endre Gimnázium biológiatanára tartott előadást a szitakötőkről.
Márciusban az iskolaudvaron gereblyézték össze az avart a 10.C biológia tagozatos diákjai. A víz világnapja alkalmából szerveztünk előadást és iskolai vetélkedőt. A Happy Hét egészségvédő programban a 8.E osztály vett részt.
Áprilisban a Föld napján csatlakoztunk a TeSzedd! elnevezésű országos szemétszedő akcióhoz. A diákjaink a vasútállomás előtti parkot és a Külső-Dorogi út környékét tisztították meg. A Fenntarthatósági témahéthez kapcsolódó programjaink voltak: 6.E természettudomány vizsga, környezetvédelmi vetélkedők, 10.E kiállítás projektmunkákból, tematikus osztályfőnöki órák, virágültetés.
Májusban pótoltuk a Fenntarthatósági témahétre tervezett, de a rossz idő miatt elmaradt iskolaszépítő akciót. A diákjaink felseperték az iskola környékét, átültették a dísznövényeket, gereblyéztek és szemetet szedtek az iskolaudvaron. A 10.C osztály biológia tagozatos tanulói terepgyakorlaton vettek részt a Bodaszőlő melletti védett tölgyerdőben. A Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola által szervezett iskolakerti nyílt napon dr. Nagy Attila tanár úr vett részt.
Júniusban a környezeti neveléssel és a fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységeink elismeréseként a gimnázium elnyerte az Örökös Ökoiskola címet. A címátadó ünnepségre Biró Zsófi 8.E osztályos tanuló készített ökoiskolai logót.
A nyári szünetre a diákjainknak vándortáborokat szervezünk.
A tanév során szervezett túrákon és osztálykirándulásokon a diákjaink természeti értékekhez és védett területekre látogattak el. Egész évben szelektíven gyűjtöttünk különböző hulladékokat: PET-palackot, műanyag kupakot, papírt, üveget és táblafilceket. Részt vettünk az „Iskolák az éghajlat védelméért” környezetvédelmi akcióban. Az ökohíreket a gimnázium megújult honlapján és Facebook oldalán jelenítettük meg.
A diákjaink részt vettek környezet-, természet- és egészségvédelmi versenyeken. Ilyen volt a Középkerti Általános Iskola természet- és környezetvédelmi feladatmegoldó versenye, a Zöld Kör természettudományi vetélkedője, az OPUS Titánok vetélkedő, a Vándor Viadal és az Országos Elsősegélynyújtó Verseny.