×

A gimnázium logója

Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium

400 éve a diákokért

1.    nap
Megálló a szállás felé Bánffyhunyadon. A református templom megtekintése.
Megérkezés a szállásra, elhelyezkedés. Este elsétálunk a szálláshoz közeli sófürdőhöz és kilátóhoz.


2.    nap
A mai napunk esővel indult, és a programjaink is esőben teltek. Első megállónk ma Székelyudvarhelyen volt, ahol megtekintettük a Szoborparkot. Majd Kőrispatak felé vettük az irányt, ahol a Szalmakalap múzeumba mentünk. A múzeum udvarán volt lehetőségünk a szalmafonás titkait ellesni, illetve a múzeum alapítójának, Szőcs Lajosnak az előadását hallgattuk meg . Következő megállónk Bözödújfalu emlékparkjában volt. Majd Szovátán, immár fedett helyen az esőtől, tudtak vásárolni a diákok.
A vacsora után ma este még táncház vár ránk. 


3.    nap
A mai napunk helyszíne főként Korond volt. Székelyföldön ez a település szinte 100 %-ban megőrizte magyarságát, magyar anyanyelvét. Először egy ma már kihalóban levő mesterséggel, a taplászattal ismerkedtünk meg. Napjainkban öt család foglalkozik ezzel a különös nevű foglalkozással. Taplász: a fán élő taplógombát összegyűjti,majd ebből készít használati és dísz- tárgyakat. A bemutatót egy nagy tapasztalattal bíró székely taplász tartotta. 
Második állomásunk egy sófeldolgozó családi vállalkozás volt. A parajdi sót dolgozzák fel többféle termékké. Lehetett vásárolni a termékeikből,de mindenki kapott ajándékba egy kiló sót a háziaktól. Ezután ebédünket egy kedves családi gazdaság vendégházában fogyasztottuk el. Helyi sajt, vaj, lekvár, ízesített zsírok, lilahagyma, gyógynövényes tea várt minket a terített asztalokon. 
Délután Farkaslakán, Tamási Áron szülőházában tettünk látogatást. Ezt követően kézműves foglalkozáson, kürtőskalács készítésen vettünk részt. Mindenki süthetett saját kürtőskalácsot, amelyet ott helyben el is fogyaszthattunk. Majd elhelyeztük az emlékezés koszorúját Tamási Áron sírjánál. Ekkor már késő délután volt, a busszal indultunk vissza a szállásunkra, a faszénégetők munkáját csak a buszból figyelhettük meg Kalondatetőn. Eseménydús napunk volt, rengeteg új információt szereztünk a székelyek hagyományairól. Az időjárás ma kegyes volt hozzánk, napsütéses időben tettük meg több kilométerre elegendő sétánkat. 


4.    nap
A mai napon napsütésre ébredtünk. Reggeli után buszra ültünk és két órás utazás után megérkeztünk Csíksomlyóra. Az ismert búcsú helyszíne ma még csendes volt, de pünkösdre több százezer zarándokot várnak ide. 
Utána folytattuk utunkat a busszal, és megálltunk a hágó tetején, hogy megcsodáljuk a mesés kilátást. A sötétzöld fenyőerdők és világoszöld mezők harmonikus együttesét, ahol harapni lehetett a levegőt. 
Dél körül érkeztünk Gyimesbükkre, az ezeréves határ emlékhelyéhez. Tizenkét stáció: A magyarok keresztútja emlékeztetett az itt élő magyarok örökségére, a magyar anyanyelv megőrzésére. Itt, a kis tisztáson fogyasztottuk el szendvicsebédünket, majd elsétáltunk a szintén itt található őrházhoz, amely a történelmi Magyarország utolsó vasúti állomása volt. 
Délután 14 óra körül indultunk haza. Korondon egy gyors élelmiszervásárlásra volt még időnk. Finom vacsoránk fogyasztása közben kezdtek jelezni a mobiltelefonok: állami riasztás érkezett a medveveszélyről Korond térségében. Kérték, hogy senki ne hagyja el a szállást, mert valós vészhelyzet van. Alföldi gyerekeink innentől kezdve az ablakból lesték a medvét, hogy előbukkan-e.


5.    nap
Véget ért a kaland, gimnazistáink épségben hazatértek.
A mai, utolsó erdélyi napunkon csomagjaink bepakolása után a busszal Szováta felé vettük az irányt. A Medve-tónál álltunk meg , sétáltunk,fagyiztunk. Megtudtuk, hogy a nevét arról kapta, hogy kiterített medvebőrre hasonlít felülről. Ez a tó a világ legnagyobb heliotermikus tava. Gyönyörű szállodák sora található a településen. Délelőtt 10 óraig voltunk itt, ezután irány volt a magyar határ. Néhány szükséges megállóval 16:30-ra épségben és sikeresen megérkeztünk Hajdúböszörménybe.
Nagyon köszönjük a kísérők, a szervezők és lebonyolítók munkáját, valamit a támogatók szándékát! 

Naptár

Június 2026
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Következő eseményeink

2026. június 29. Hétfő19:00 - 20:00Tanévzáró ünnepség
2026. július 04. Szombat15:00 - 17:0025 éves érettségi találkozó
2026. július 10. Péntek15:00 - 16:0050 éves érettségi találkozó
2026. szeptember 12. Szombat11:00 - 13:0050 éves érettségi találkozó



















Csengetési rend

1. óra 7:15 7:50
2. óra 8:00 8:45
3. óra 8:55 9:40
4. óra 10:00 10:45
5. óra 10:55 11:40
6. óra 11:50 12:35
7. óra 12:45 13:30
8. óra 13:40 14:20
9. óra 15:00 15:45
10. óra 15:50 16:35
11. óra 16:40 17:25

Kapcsolat

  4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 12.

  +36 52 229 368

  +36 52 561 165

  47.673730, 21.507221

  big@bighb.hu

OM: 031204

  Belépés

  Régi weblap

Hivatali kapcsolatok

A gimnázium logója
 
Hajdúböszörményi Tankerületi Központ
Hajdúböszörmény város címere
Hajdúböszörmény,
a Hajdúk fővárosa
Oktatási Hivatal
 Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, 2021