Szeptemberben a diákjaink részt vettek az autómentes napon szervezett városi kerékpáros felvonuláson. A „Mozdulj a klímáért!” akció keretében a kisgimnazisták 630 zöld mérföldet gyűjtöttek környezettudatos közlekedéssel. Az iskolaudvaron négy mocsári hibiszkuszt ültettünk el.
Októberben a Világ Legnagyobb Tanórája kampányhoz és az Állatok Világnapjához csatlakozva kvízversenyt szerveztünk az ötödikes és a hatodikos diákjainknak. A programot a nemrég elhunyt etológus, Jane Goodall által alapított intézet támogatta, amelynek "Rügyek és Gyökerek" elnevezésű természetvédelmi hálózatának az iskolánk is a tagja. Az Állatok Világnapjához kapcsolódó rajzversenyünkre beérkezett alkotásokból kiállítást rendeztünk. A 9.C osztály biológia tagozatos diákjai terepgyakorlaton voltak a Kutasi erdőben és összegyűjtötték az eldobált szemetet a Vackor-tanösvényen. A Vega Csillagászati Egyesület Hajdúsági Területi Klubjával közösen kirándulást szerveztünk a természettudományok iránt érdeklődő diákjaink számára. Az első program a Mátra Múzeum megtekintése volt, majd a Piszkéstetői Obszervatóriumba látogattak el a tanulóink, ami hazánk legnagyobb és legjobban felszerelt csillagvizsgálója.
Novemberben az Európai Hulladékcsökkentési Héten a 6.E osztály a Művelődési Házba látogatott, ahol a "Kuka Suli" elnevezésű kiállítást tekintették meg. A szemléltető anyagot és a tárlatvezetést a diákjaink számára a Zöld Kör biztosította. Az Együtt Böszörményért Egyesület három facsemetét adományozott a gimnáziumnak. A meggy-, cseresznye- és szilvafákat a gimnázium udvarán ültettük el.
Decemberben a gimnáziumba látogatott a Zöld Kör stábja, hogy játékos formában ismertesse meg a diákjainkkal a Csordalegelő történetét és élővilágát.
Januárban tartották a Ready4Heat projekt zárókonferenciáját Hajdúböszörményben, amelyen az iskolánk képviseletében Dr. Nagy Attila tanár úr, az ökoiskolai munkacsoport vezetője is részt vett. Molnár Antal, a Zöld Kör vezetője tartott előadást a gimnáziumban "Mentsük meg a Csordalegelőt!" címmel.
Januárban és februárban az iskolaudvaron található etetőkkel gondoskodtunk az áttelelő madarakról.
Februárban a 10.E osztályos diákjaink földrajz projektmunkáiból nyílt kiállítás. A posztereket a tanulók páros munkában készítették és szóban is bemutatták a fenntarthatósággal kapcsolatos témájukat. Tripó Sándor 11.C osztályos tanulónk természetfotóiból rendeztünk kiállítást a Gimigalériában.
Márciusban a Víz Világnapja alkalmából a 6.E és a 11.E osztály csatlakozott a vízivást népszerűsítő Happy Hét kampányhoz. Ebben a témában előadást és vetélkedőt szerveztünk a diákjainknak.
Áprilisban a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó programjaink voltak: 6.E természettudomány vizsga és kiállítás, Dr. Jakab Tibor előadása az inváziós fajokról, az iskolaudvar és az iskola környékének megtisztítása, virágültetés, öko-kvíz.
Májusban csatlakoztunk a Magyar Természetvédők Szövetségének fenntarthatóságra nevelési hálózatához, az Ökohálóhoz. A hálózat célja a fenntarthatóság széles körű, minden korosztályt elérő megismertetése, szemléletformálása különböző intézmények és szervezetek szakmai együttműködése által. A 10.C osztály természettudományi tagozatos diákjai gyakorlati biológiaórán virágos növényeket ültettek az iskolaudvar virágládáiba. Szintén ők vettek részt egy terepgyakorlaton, amelyen a Bodaszőlő közelében található védett gyöngyvirágos tölgyest látogatták és ismerték meg.
Júniusban a sportnapon a lelki és a testi egészség volt a középpontban.
A tanév során szervezett osztálykirándulásokon a tanulóink ellátogattak természeti értékekhez és védett területekre. Szelektíven gyűjtöttünk hulladékokat: PET-palackokat, fém italos dobozokat, papírt, használt ruhákat, tintapatronokat és táblafilceket. Részt vettünk az „Iskolák az éghajlat védelméért” környezetvédelmi akcióban. Az ökohíreket az iskola honlapján és Facebook-oldalán jelenítettük meg.
A diákjaink részt vettek környezet-, természet- és egészségvédelmi versenyeken. Ilyen volt a Semmelweis Egészségverseny, a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny (területi 9. hely), a Középkerti Általános Iskola természet- és környezetvédelmi feladatmegoldó versenye (tankerületi 1. és 4. hely), az Országos Elsősegélynyújtó Verseny (vármegyei 2. hely), a „Zöld szemüveg” elnevezésű természetismereti csapatverseny (tankerületi 4. hely), a „Lendülettel a fenntartható jövőért” elnevezésű vetélkedő (regionális 4-6. hely) és a Project X környezeti nevelési vetélkedő (országos 18. hely).





















