×

A gimnázium logója

Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium

400 éve a diákokért

Szeptemberben a diákjaink részt vettek az autómentes napon szervezett városi kerékpáros felvonuláson. A „Mozdulj a klímáért!” akció keretében a kisgimnazisták 630 zöld mérföldet gyűjtöttek környezettudatos közlekedéssel. Az iskolaudvaron négy mocsári hibiszkuszt ültettünk el. 

Októberben a Világ Legnagyobb Tanórája kampányhoz és az Állatok Világnapjához csatlakozva kvízversenyt szerveztünk az ötödikes és a hatodikos diákjainknak. A programot a nemrég elhunyt etológus, Jane Goodall által alapított intézet támogatta, amelynek "Rügyek és Gyökerek" elnevezésű természetvédelmi hálózatának az iskolánk is a tagja. Az Állatok Világnapjához kapcsolódó rajzversenyünkre beérkezett alkotásokból kiállítást rendeztünk. A 9.C osztály biológia tagozatos diákjai terepgyakorlaton voltak a Kutasi erdőben és összegyűjtötték az eldobált szemetet a Vackor-tanösvényen. A Vega Csillagászati Egyesület Hajdúsági Területi Klubjával közösen kirándulást szerveztünk a természettudományok iránt érdeklődő diákjaink számára. Az első program a Mátra Múzeum megtekintése volt, majd a Piszkéstetői Obszervatóriumba látogattak el a tanulóink, ami hazánk legnagyobb és legjobban felszerelt csillagvizsgálója.

Novemberben az Európai Hulladékcsökkentési Héten a 6.E osztály a Művelődési Házba látogatott, ahol a "Kuka Suli" elnevezésű kiállítást tekintették meg. A szemléltető anyagot és a tárlatvezetést a diákjaink számára a Zöld Kör biztosította. Az Együtt Böszörményért Egyesület három facsemetét adományozott a gimnáziumnak. A meggy-, cseresznye- és szilvafákat a gimnázium udvarán ültettük el.

Decemberben a gimnáziumba látogatott a Zöld Kör stábja, hogy játékos formában ismertesse meg a diákjainkkal a Csordalegelő történetét és élővilágát.

Januárban tartották a Ready4Heat projekt zárókonferenciáját Hajdúböszörményben, amelyen az iskolánk képviseletében Dr. Nagy Attila tanár úr, az ökoiskolai munkacsoport vezetője is részt vett. Molnár Antal, a Zöld Kör vezetője tartott előadást a gimnáziumban "Mentsük meg a Csordalegelőt!" címmel.

Januárban és februárban az iskolaudvaron található etetőkkel gondoskodtunk az áttelelő madarakról.

Februárban a 10.E osztályos diákjaink földrajz projektmunkáiból nyílt kiállítás. A posztereket a tanulók páros munkában készítették és szóban is bemutatták a fenntarthatósággal kapcsolatos témájukat. Tripó Sándor 11.C osztályos tanulónk természetfotóiból rendeztünk kiállítást a Gimigalériában. 

Márciusban a Víz Világnapja alkalmából a 6.E és a 11.E osztály csatlakozott a vízivást népszerűsítő Happy Hét kampányhoz. Ebben a témában előadást és vetélkedőt szerveztünk a diákjainknak.

Áprilisban a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó programjaink voltak: 6.E természettudomány vizsga és kiállítás, Dr. Jakab Tibor előadása az inváziós fajokról, az iskolaudvar és az iskola környékének megtisztítása, virágültetés, öko-kvíz.

Májusban csatlakoztunk a Magyar Természetvédők Szövetségének fenntarthatóságra nevelési hálózatához, az Ökohálóhoz. A hálózat célja a fenntarthatóság széles körű, minden korosztályt elérő megismertetése, szemléletformálása különböző intézmények és szervezetek szakmai együttműködése által. A 10.C osztály természettudományi tagozatos diákjai gyakorlati biológiaórán virágos növényeket ültettek az iskolaudvar virágládáiba. Szintén ők vettek részt egy terepgyakorlaton, amelyen a Bodaszőlő közelében található védett gyöngyvirágos tölgyest látogatták és ismerték meg.

Júniusban a sportnapon a lelki és a testi egészség volt a középpontban.

A tanév során szervezett osztálykirándulásokon a tanulóink ellátogattak természeti értékekhez és védett területekre. Szelektíven gyűjtöttünk hulladékokat: PET-palackokat, fém italos dobozokat, papírt, használt ruhákat, tintapatronokat és táblafilceket. Részt vettünk az „Iskolák az éghajlat védelméért” környezetvédelmi akcióban. Az ökohíreket az iskola honlapján és Facebook-oldalán jelenítettük meg.

A diákjaink részt vettek környezet-, természet- és egészségvédelmi versenyeken. Ilyen volt a Semmelweis Egészségverseny, a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny (területi 9. hely), a Középkerti Általános Iskola természet- és környezetvédelmi feladatmegoldó versenye (tankerületi 1. és 4. hely), az Országos Elsősegélynyújtó Verseny (vármegyei 2. hely), a „Zöld szemüveg” elnevezésű természetismereti csapatverseny (tankerületi 4. hely), a „Lendülettel a fenntartható jövőért” elnevezésű vetélkedő (regionális 4-6. hely) és a Project X környezeti nevelési vetélkedő (országos 18. hely).

Naptár

Június 2026
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Következő eseményeink

2026. június 27. Szombat14:00 - 17:0035 éves érettségi találkozó
2026. július 04. Szombat15:00 - 17:0025 éves érettségi találkozó
2026. július 10. Péntek15:00 - 16:0050 éves érettségi találkozó
2026. szeptember 12. Szombat11:00 - 13:0050 éves érettségi találkozó



















Csengetési rend

1. óra 7:15 7:50
2. óra 8:00 8:45
3. óra 8:55 9:40
4. óra 10:00 10:45
5. óra 10:55 11:40
6. óra 11:50 12:35
7. óra 12:45 13:30
8. óra 13:40 14:20
9. óra 15:00 15:45
10. óra 15:50 16:35
11. óra 16:40 17:25

Kapcsolat

  4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 12.

  +36 52 229 368

  +36 52 561 165

  47.673730, 21.507221

  big@bighb.hu

OM: 031204

  Belépés

  Régi weblap

Hivatali kapcsolatok

A gimnázium logója
 
Hajdúböszörményi Tankerületi Központ
Hajdúböszörmény város címere
Hajdúböszörmény,
a Hajdúk fővárosa
Oktatási Hivatal
 Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, 2021